Kaip renkamas JAV Prezidentas? | Rinkikų kolegija || Laisvės TV

 • Paskelbta Prieš mėn

  LaisvėsTV

  Trukmė: 02:44

  2016 metų JAV Prezidento rinkimuose dalyvavęs Donaldas Trumpas surinko beveik 3 milijonais balsų mažiau už savo konkurentę, bet Prezidentu vis tiek tapo.
  Kaip?
  Šį kartą aiškinamajame filmuke apžvelgiame JAV Prezidento rinkimų niuansus - kas balsuoja, kas išrenka naują šalies vadovą bei kas yra Rinkikų kolegija.
  🔴 Lapkričio 3 dieną, nuo 21 val. žiūrėkite JAV rinkimus kartu su Laisvės TV.
  ✅ Palaikote „Laisvės TV“ idėją?
  Prisidėkite prie mūsų veiklos Laisvės TV Patreon platformoje - www.patreon.com/laisvestv
  #LaisvesTV #TRUMPvsBIDEN
  ___
  🔥FACEBOOK „Laisvės TV“: laisvestv
  🔥INSTAGRAM: laisves_tv
  🔥LTposts SUBSCRIBE - bit.ly/PrenumeruokLaisvesTV
  🔥SPOTIFY Podcasts - bit.ly/LaisvesTVSpotify

tadcyd
tadcyd

Šis video labai inspiruotas Vox kanalo video apie JAV rinkimus.

Prieš 27 dienų
Rūta Varanauskienė
Rūta Varanauskienė

Ačiū! Visad USA sistema atrodydavo super paini 🙂

Prieš mėn
Martynas Plukys
Martynas Plukys

Jei idomu, kas dedasi JAV, tai galit pasidomėti Tim Pool youtube kanale. Žurnalistas buvo Vice News įkurėju ir dabar turi savo nepriklausoma žiniasklaidos kanala: https://www.youtube.com/c/TimcastIRL/videos

Prieš mėn
Bambim
Bambim

yikes

Prieš mėn
Vyciok
Vyciok

Aha, ypač jei vidurinę vos baigei ir turi sunkumų savo galva naudot, tai kanalas labai puikiai tinka tokiais atvėjais

Prieš mėn
Martynas Plukys
Martynas Plukys

Ten ne valstijos, bet turėtų būti Jungtinės Valstybės. Jei nebūtų rinkikų kolegijos, tai JAV būtų valdoma Kalifornijos ir NewYork'o. Įisivaizdukit Europos Sąjunga kuria valdytu tik Vokietija ir Prancūzija (panašiai taip ir yra, kai išstojo UK). Klipas idomus, bet labai paviršutiniškas.

Prieš mėn
Elonas Radzevičius
Elonas Radzevičius

Trumpas padėstymas visiškai neatsižvelgiant į niuansus. Gal ir gerai, nes būtų serialas :D

Prieš mėn
archischnect
archischnect

dėkui, kad apšvietėt kas ten per sistema:)

Prieš mėn
OfficialDakys
OfficialDakys

Dar pamenu kažkuriame poste Andrius pabrėžė Joe Biden kalbas apie berods Baltijos regioną, prirašydamas "thank you future president" arba kažkaip labai panašiai. Tai kaip sakoma, top kek ir MAGA 2020 ;)

Prieš mėn
Bambim
Bambim

Tapkinas?

Prieš mėn
Julius
Julius

Dar neužmirškit, kad balsuojama antradienį, nes visiems susirinkti greičiausiu vežimu į rinkimų vietą užtrunka dvi dienas, o niekas nenori praleisti nei sekmadienio mišių, nei trečiadienio turgaus.

Prieš mėn
Lietuvos gyventojas
Lietuvos gyventojas

Donald Trump 2020

Prieš mėn
Temple Creations
Temple Creations

Kaip JAV renkamas prezidentas? Atsakymas - nedemokratiskai 🤷🏿‍♂️faktas. Misruniska sistema tarp oligarchijos ir demokratijos. Semi-demokratija.

Prieš mėn
Temple Creations
Temple Creations

@Gintaras Sungaila oj tikrai prisistatinejo. Brendas “bringing freedom and democracy” visiems girdetas ir zinomas. Jie visada save pristate kaip vertybini pavyzdi. O pasirodo patys turi kur pasitempti.

Prieš mėn
Temple Creations
Temple Creations

@Gintaras Sungaila siaip skandinavija susideda daugiai nei is tik to vieno patogaus atvejo. Danijoj pvz jau 100 metu beveik funkciuonuoja medicinos ministerija (fully socialised) ir vidutine gyvenimo trukme tik kilo ir siuo metu pasieke vidutiniskai 81. Puikiai veikia sistema. Ir nera jokios naftos pas danus 🤷🏿‍♂️ galima susitvarkyti ir be to tikrai.

Prieš mėn
Gintaras Sungaila
Gintaras Sungaila

@Temple Creations Skandinavijos modelis labai geras, kai šalis kaip Norvegija turi naftos, dujų ir dar geoterminiams gręžiniams taip palanku, kad netgi būna keliai geoterminiu šildymu šildomi. Kaip pvz ir Saudo Arabijos milijonierių modelis labai geras dykumoje, kai turi naftos daugiau nei vandens. Bet Lietuvoje ne Norvegijos ir ne Saudo Arabijos geografijoje. O šiaip aš nieko nesiūlau, tik sureagavau i neadekvatų postą apie demokratiją. JAV niekada nebuvo grynoji demokratija ir niekada tokia neprisistatinėjo.

Prieš mėn
Temple Creations
Temple Creations

@Gintaras Sungaila o ka tu siulai del PSD? Privatizuoti medicina ir padaryti versla is zmoniu sveikatos kaip amerikoje? Ten kur vidutinis gyvenimo ilgis jau net mazet pradejo? Nejuokinkit. Skandinavijos modelis geresnis paprastam zmogui. Ten vidutine gyvenimo trukme tik ilgeja po 100-mecio socializuotos medicinos. Ir nevyksta tokiu durnysciu kaip amerikoje. Neduok likime kad pas mus cia bandytu taip isikurti draudimo korporacijos, kaip pas juos.

Prieš mėn
Temple Creations
Temple Creations

@Gintaras Sungaila nu ka jus kalbat, sovietmeti jus, demokratija yra kuomet vienas zmogus turi viena balsa ir dauguma sprendzia klausimus. O oligarchija yra kuomet mazuma sprendzia klausimus. Amerikoje prezidenta gali isrinkti mazuma. Tai nera demokratiska. Sovietu sajunga nebeegzistuoja (ir puiku), tai kiek cia galima su ja dangstyti amerikos hipokritiskuma? Hipokritiskumas tame, jog jie turi brenda kad nesa pasauliui demokratija ir laisve, nors patys, kaip matome, kaikuriais atvejais, tikrai nera patys demokratiski 🤷🏿‍♂️

Prieš mėn
Anonime
Anonime

Pažiūrėjus video iškart kyla klausimas, o tai kaip išrenkama rinkikų kolegija? Kas, pagal ką ir kaip tuos žmones atrenka? Ir kodėl tada išvis žmonėms balsuoti, jei jų balsas nėra lemiamas? Džiaugiuosi, kad kuriat, bet šį kartą video tikrai nėra informatyvus, gal net daugiau klausimų iškyla pažiūrėjus (taip taip suprantu, kad galiu tiesiog pagooglint, bet ne toks tikriausiai video tikslas).

Prieš mėn
Gintaras Sungaila
Gintaras Sungaila

Kitaip tariant, jeigu Trumpas laimi valstija, kaip taisyklė tai reiškia, kad respublikonų suvažiavime iš anksto išrinkti rinkikai taps tos valstijos rinkikais. Kaip jie balsuos vis tiek lieka jų reikalas, nors ji kurios valstijos ir numato bausmes už buvimą faithless elector

Prieš mėn
Gintaras Sungaila
Gintaras Sungaila

Yra bendros gairės, bet kiekviena valstija pati nustato, kaip išrenkami rinkikai, paprastai tai partiniai. Ir, ne, rinkikai neprivalo balsuoti pagal žmonių balsus (faithless electors). Per 2016 metų rinkimus dešimt rinkikų nebalsavo pagal liaudies balsavimą.

Prieš mėn
Ignas Kinčinas
Ignas Kinčinas

Rinkėjų balsas yra lemiamas, nes būtent kokį kandidatą pasirinks žmonės, tai visi rinkikai už tą ir balsuos. Patys rinkikai nepersigalvoja (nors teoriškai gal ir galėtų, bet nedarė, nedaro ir nedarys to). Tiesiog dėl tokios sistemos paremtos Winner takes all principu - nevisada rinkikų kolegijos nugalėtojas sutampa su liaudies arba popular vote. Rinkikų kolegijos nors ir atitinka Senatorių ir Atstovų rūmų narių skaičiaus sumą ir skirimo, bei skaičiavimo principą, tačiau tai nėra senatoriai. Tai yra įvairiausi partijų ar valstijos valdžių atrinkti žmonės, kurie balsuoja taip, kaip balsuoja valstijos gyventojai.

Prieš mėn
Algirdas Kurmanskis
Algirdas Kurmanskis

Reiks daug popkornų ir daug NEalkoholinio alaus prispikrt tai lemtingai nakčiai

Prieš mėn
Algirdas Kurmanskis
Algirdas Kurmanskis

@Vaidis Jond apie tai nepagalvojau 😃

Prieš mėn
Vaidis Jond
Vaidis Jond

Įdomiausi įvykiai turėtu vykti jei Trumpas rinkimų naktį laimės, o atėjus balsavusiųjų paštu biuleteniams, pergalę išplėš Bidenas. Tada jau pirkinėdamas popkornus ir alų bankrutuot galėsi :D

Prieš mėn
Kristupas Viršilas
Kristupas Viršilas

Turbūt rinkikų kolegija yra nelabai kompetetinga, kad 2016 metais išrinko tokį prezidentą...

Prieš mėn
Yachi Hata
Yachi Hata

@Mantvydas Repečka Nereikia kažkur gyventi ir tiesiogiai stebėti, ypač jeigu iš vidutinio žmogaus akių, kaip ten gyvena žmonės :) Rankoje laikome įrenginius, kur galim prieiti prie nesuvokiamo dydžio informacijos :) Pasinaudokit, sužinosit įdomių dalykų ;) Net ir savo argumentus pagooglinkit ir paskaitykit daugiau negu pirmą pasitaikiūsį straipsnį ;)

Prieš mėn
Vyciok
Vyciok

@Mantvydas Repečka Nebejuokink čia su tais savo pareiškimais idiotiškais. Sapnų pasauly gyveni

Prieš mėn
Vaidis Jond
Vaidis Jond

@Jovial Klutz Na taip, rinkikai tikrai čia niekuo dėti. Aš kadangi nemėgstu nei Joe Bideno nei Donaldo Trumpo, į viską žiūriu iš šalies. Mano komentaras tik tas, kad jis turėjo labai gerus politinius instinktus 2016 metais ir visada žinojo kur smogti kad padaryti daugiausia žalos Hillary Clinton kampanijai. Aš prieš 2016 m. rinkimus taip pat su draugais aptardamas rinkimus sakiau, jog yra gana didelė tikimybė kad jis laimės vien atsižvelgiant į tai ką darė jo kampanija ir kokie buvo talking pointai. Dabar jis rėkauja kad Bidenas yra socialistas/komunistas kas realiai nei yra tiesa, nei padarys kažkokia didelę įtaką asmenims kurie dar nėra apsisprendę. Korupcijos argumentas irgi nelabai limpa kai šalis sukrėsta pandemijos, protestų ir įvairių ekonominių krizių.

Prieš mėn
Jovial Klutz
Jovial Klutz

@Vaidis Jond Aš pakankamai gerai suprantu kas įvyko 2016 metais, Amerikos politiką seku aktyviai ir pats personaliai palaikau Donaldą Trumpą. OP tiesiog pasakė jog Rinkikų sistema yra nekompetetinga, nes išrinko Trumpą. O praktikoje jie čia ne prie ko, Trumpą visgi išrinko Amerikos visuomenė. O Trumpą vadinti prasčiausiu pasirinkimu yra sudėtinga. Respublikonų partijoje, kaip sakei, pasirinkimo nelabai buvo - Jeb'as Bush'as buvo laikomas lyderiu prieš Trumpui paskebiant, jog jis kandidatuos. Manau jog daug Respublikonų rinkėjų balsavo už Trumpą užrietus nosį, tiesiog dėl Aukščiausiojo teismo (SCOTUS), bet yra nemaža grupė kuri visgi Trumpą myli fanatiškai. "Geriau žmogus kuris nusišneka nei žmogus kuris atims mano teisę turėti ginklą", turbūt būtų dažnas požiūris. O dabar, Trumpas tarp respublikonų partijos rinkėjų turi apie 90-96% palaikymą, taigi visgi jiem baigėsi neblogai.

Prieš mėn
Jovial Klutz
Jovial Klutz

@Kristupas Viršilas Iš esmės, patys rinkikai yra formalumas. Dar nebuvo nei vienų rinkimų, kuriuos rinkikai persvėrė į kitą pusę. Daugelis žmonių žiūri į tai kaip į balsų skaičių, kurie skiriami jų valstijos laimėtojui. Didesnis argumentas prieš šią sistemą yra tai, jog balsas Idaho yra, iš esmės, svaresnis nei balsas Kalifornijoje. Nors jei tau nepatinka tas, tau turėtų nepatikti ir Lietuvos Seimo vienmandatės rinkimai.

Prieš mėn
Julius
Julius

MAGA 2020 baby!!

Prieš mėn
BgB
BgB

Trump 2020!!! :)

Prieš mėn
BlasphemousWarfare
BlasphemousWarfare

Make liberals cry again !

Prieš mėn
Ziggy
Ziggy

Va tokio video ir laukiau ir ieskojau!

Prieš mėn
Vaidis Jond
Vaidis Jond

Joe Biden laimės.

Prieš mėn
Bambim
Bambim

@Mantvydas Repečka Kodėl Kinija ir šnipinėjimas – blogai, o JAV ir šnipinėjimas – gerai? Jie grynai tą patį daro.

Prieš mėn
Lietuvos gyventojas
Lietuvos gyventojas

@Karolis Fabis Del mokesčių nemokėjimo žiūrėk kažkur nuo 30 minutės https://karzygys.lt/q-zinios-2020-10-21-teisingumas-jau-cia-pat/ O kas dėl Epstein. Dėl rasistinių pasisakymų tai kuriuos turi omeny o dėl seksistiniu pasisakymų tai mesk ši žodį iš žodyno nes čia kalbama ne apie lytinius santykius o apie moterų padėtį visuomenėje

Prieš mėn
Loner Loner Organ Donor
Loner Loner Organ Donor

@neprivalges mokėk iš pradžių rašyt lietuviškai...

Prieš mėn
Karolis Fabis
Karolis Fabis

@Dzeus o tu matau labai daug domieai jeigu manai jog Trumpas yra kaltinimas tik del coronos o kaip apie mokesciu nemokejima, eipstein, rasistiniu pasisakymu, seksistiniu pasisakymai, kur ta siena tarp meksikos?

Prieš mėn
Karolis Fabis
Karolis Fabis

@Mantvydas Repečka jug buvo apklausa jeigu europa balsuotu jav rinkimuose laimetu joe biden 75proc. - 25 proc. Trump. Tai gal nustokit rasyt is subines trauktus faktus

Prieš mėn

Kitas

Nematoma Lietuvos istorija I 2020 10 08

54:15

Nematoma Lietuvos istorija I 2020 10 08

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Peržiūros 157tūkst.

GERIAUSIŲ INSTAGRAM SKETCHŲ RINKINYS 2

10:17

Пацанки. 5 сезон 10 выпуск

1:31:56

Пацанки. 5 сезон 10 выпуск

Телеканал ПЯТНИЦА

Peržiūros 4,3mln

Therefore I Am

2:55

Therefore I Am

Billie Eilish - Topic

Peržiūros 9mln